پاناسونیک تمام سهام شرکت تهویه مطبوع Systemair AB سوئد را خریداری می کند

گروه پاناسونیک اعلام نمود قصد دارد کسب و کار تجاری تهویه مطبوع را از Systemair AB به ارزش شرکتی 100 میلیون یورو خریداری کند.

پاناسونیک تمام سهام شرکت تهویه مطبوع Systemair AB سوئد را خریداری می کند

فهرست مطالب

پاناسونیک تمام سهام شرکت تهویه مطبوع Systemair AB سوئد را خریداری می کند!

گروه پاناسونیک امروز(November 17, 2022 03:00 AM ) اعلام نمود که شرکت تهویه و گرمایش A/C قصد دارد کسب و کار تجاری تهویه مطبوع را از Systemair AB (که از این پس به عنوان Systemair نامیده می شود)، تولید کننده جهانی پیشرو در کسب و کار تهویه و تهویه مطبوع تجاری، به ارزش شرکتی 100 میلیون یورو خریداری کند.

به این ترتیب قراردادی مبنی بر خرید تمام سهام موجود در Systemair S.r.l و Tecnair S.p.A در زمان معین توسط کارکنان فروش تهویه مطبوع در Systemair GmbH در فرانکفورت، آلمان منعقد گردید. جابجایی کارکنان فروش از Systemair GmbH منوط به مشاوره منابع انسانی در آلمان است.

علاوه بر این، پاناسونیک پیشنهاد نموده است که تمام سهام موجود در Systemair AC SAS را از Systemair خریداری کرده و انتظار دارد که Systemair پس از مشاوره های منابع انسانی در فرانسه به این پیشنهاد پاسخ مثبت دهد.

نهادهای خریداری شده، پس از تکمیل مراحل مربوطه، به عنوان شرکت های تابعه تلفیقی برای تجارت تجاری تهویه مطبوع تحت نام تجاری پاناسونیک فعالیت خواهند نمود.

در اروپا، به عنوان بازاری کلیدی برای پاناسونیک، علاقه شدیدی به حفاظت از محیط زیست و اقداماتی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی وجود دارد و تلاش‌هایی در جهت دستیابی به جامعه‌ای بدون کربن در حال انجام است. علاوه بر تقاضای فزاینده برای محصولات کم مصرف و سازگار با محیط زیست، CFCهایی که به عنوان مبرد در دستگاه های تهویه مطبوع استفاده می شوند بر گرمایش جهانی تأثیر می گذارند و بنابراین اصلاحیه کیگالی به پروتکل مونترال[1] و مقررات مربوط به گازهای F اروپا[2] نیازمند تغییر به مبردهایی با اثر گلخانه ای کمتر می باشد.

امروزه Systemair در تجارت تهویه مطبوع خود، اقدام به تولید دستگاه های تهویه مطبوع گردش آب نموده که با جمع آوری گرما در هوای محیط در ساختمان ها و کارخانه ها، آب گرم و سرد تولید می کند و از آن برای کنترل دمای اتاق که نیاز به مبرد کمتری دارد، استفاده می کند.[3]

پاناسونیک با تبدیل سه شرکت تهویه مطبوع Systemair به زیرمجموعه های تلفیقی خود، ساختارهای توسعه، تولید، فروش و تعمیر و نگهداری جدیدی را برای کسب و کار تجاری تهویه مطبوع خود ایجاد نموده و با ترکیب منابع متعلق به دو شرکت، راهکارهایی با ارزش افزوده بالاتر در تامین آب گرم و گرمایش فضا علاوه بر تهویه مطبوع ارائه خواهد نمود. علاوه بر این، پاناسونیک با افزودن تهویه مطبوع تجاری سازگار با محیط زیست به مجموعه پمپ‌های حرارتی هوا به آب، سیستم‌های تهویه مطبوع مسکونی، سیستم‌های تهویه مطبوع چند اسپلیت تجاری برای ساختمان‌ها و تهویه مطبوع یکپارچه که در حال حاضر در اروپا در دسترس هستند و در نتیجه مدیریت ESG (زیست محیطی، اجتماعی و دولتی) را در اروپا تسریع می کنند، به نیازهای فزاینده مشتریان پاسخ خواهد داد.

شرکت تهویه مطبوع و گرمایش پاناسونیک یک شرکت پیشرو است که در کسب و کار با کیفیت هوای داخلی شامل فن های تهویه و تصفیه کننده های هوا و مشاغل تهویه مطبوع مسکونی و تجاری فعالیت می کند. با ترکیب دانش رقابتی و تکنولوژی های حاصل از تحقیقات انجام شده در طی بیش از 100 سال، همواره برای حل مسائل اجتماعی تلاش می کنیم و درصدد ایجاد زندگی و جامعه سالم تر و راحت تر می باشیم.

شرکت Systemair در سال 1974 تاسیس گردید و دفتر مرکزی آن در شهر کویینزکتبری، سوئد واقع شده است. این شرکت تولید کننده پیشرو در کسب و کار تهویه و تهویه مطبوع تجاری است.

ماساهارو میچیورا، رئیس شرکت تهویه مطبوع و گرمایش پاناسونیک اظهار داشت «در سال 2019 طی یک قرارداد تجاری با Systemair شروع به تولید تهویه مطبوع تجاری نمودیم. به تدریج دامنه همکاری خود را گسترش دادیم که از آن جمله می توانیم به فروش پمپ های حرارتی به آب خانگی در ترکیب با مبدل های حرارتی Systemair اشاره نماییم. با ترکیب فناوری‌های تهویه مطبوع تجاری Systemair و فناوری‌های اینورتر و همچنین صرفه‌جویی در انرژی، برای ارائه راهکارهای مورد نیاز مشتریان خود تعجیل خواهیم داشت. بسیار خوشنودیم از اینکه که می‌توانیم با امضای قرارداد تامین بلندمدت با Systemair و تعمیق بیشتر همکاری‌مان، به مشتریان خود کمک نماییم».

بنابر اظهارات رولاند کسپر، رئیس و مدیر عامل Systemair: «ما سالهاست که با پاناسونیک در امر تهویه مطبوع همکاری داشته‌ایم و درک متقابل عمیقی از فرهنگ شرکتی و نقاط قوت شریک خود ایجاد و رابطه خوبی با یکدیگر برقرار کرده‌ایم. همچنین تصمیم گرفتیم تجارت تهویه مطبوع را در ایتالیا و آلمان همچنین در فرانسه ادامه دهیم، زیرا مطمئن هستیم که با تمرکز بر کسب و کار اصلی مان، یعنی تهویه هوا، نظر مشتریان را نسبت به ما تقویت نموده و این همسو با استراتژی ما است. Systemair با ادامه ارائه بهترین محصولات تهویه، پمپ های حرارتی و راه حل های پمپ حرارتی یکپارچه در سیستم های تهویه ما، تلاش می کند تا بهترین شریک برای سایر شرکای خود باشد. بسیار خرسندیم از اینکه می‌توانیم با امضای یک قرارداد بلندمدت با پاناسونیک برای تامین تهویه مطبوع تجاری و تقویت بیشتر همکاری هایمان، به حمایت مستمر از مشتریان فعلی و آینده خود ادامه دهیم.”

[1]  معاهده زیست محیطی که برای محافظت از لایه اوزون طراحی شده است. هدف آن کاهش مصرف و تولید مواد مخرب لایه ازن و جدول زمانی کاهش تعیین شده است.
[2]  این مقررات در 4 ژوئیه 2006 در اروپا اجرایی شد. طبق این قانون گازهای فلوئوردار از جمله هیدروفلوئوروکربن (HFC)، پرفلوئوروکربن (PFC) و هگزا فلوراید گوگرد (SF6) را که در پروتکل کیوتو مشخص شده اند، تنظیم می شود.
[3]  از آنجایی که سیستم گردش آب از آب برای کنترل دمای اتاق استفاده می کند، در مقایسه با سیستم گردش مبرد، می تواند مقدار مبرد مورد نیاز را کاهش دهد (به صفحه بعد رجوع نمایید).
[4]  از آنجایی که سیستم گردش آب از آب برای کنترل دمای اتاق استفاده می کند، در مقایسه با سیستم گردش مبرد، می تواند مقدار مبرد مورد نیاز را کاهش دهد (به صفحه بعد رجوع نمایید).

منابع

https://www.businesswire.com/news/home/20221116005843/en/Panasonic-to-Purchase-All-Shares-of-the-Air-Conditioning-Business*1-of-Systemair-AB-of-Sweden

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

011
مطالب مرتبط