ساختمانی و اداری

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پروژه ها

5 صدا و بو هشدار دهنده در مورد تهویه مطبوع خانگی!

هنگامی که از کولر شما بوی بد یا صدای عجیبی متصاعد می شود، می تواند هشداری برای شما تلقی شود. در بیشتر موارد، ما با دستگاه تهویه مطبوع (کولر) خود به عنوان وسیله ای “دور از چشم و دور از ذهن” رفتار نموده و به ندرت به آنها توجه می کنیم و تا زمانی که نشانه ای از خرابی در آنها مشاهده نشود آنها را بازرسی نمی کنیم

هیت پمپ یا پمپ حرارتی

هیت پمپ یا پمپ حرارتی چیست ؟

هیت پمپ یا پمپ حرارتی یک سیستم گرمایشی است که ابتدا به ساکن برای گرم کردن ساختمان­ های مسکونی، تجاری و اداری استفاده می­شود.

با 5 تولید کننده برتر تهویه مطبوع جهان آشنا شوید!

بهبود کیفیت هوای داخلی در ساختمان های اداری تجاری به یک اولویت تبدیل شده و مدیران تأسیسات را در همه جا با چالش تضمین ایمنی محل کار برای همه کارکنان مواجه می‌کند. حفظ شرایط بهینه در محل کار از جمله هوا، روشنایی و دما ضروری است.

مکانیزم کارکرد کمپرسور های اسکرال و اسکرو

کمپرسور، نقش قلب تپنده را در یک سیستم تهویه مطبوع بازی می کند. از رایج ترین آن ها می توان به کمپرسور های اسکرال و اسکرو اشاره کرد. سعی بر این داریم شما را در این مقاله با مکانیزم کارکرد این دو نوع کمپرسور و معایب و مزایایشان آشنا کنیم. در ادامه همراه ما باشید..

کمپرسور سانتریفیوژ یا گریز از مرکز چیست؟

کمپرسور های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز، دستگاه هایی مکانیکی هستند. آن ها سیال را با کمک شتاب شعاعی پروانه که توسط محفظه کمپرسور احاطه شده، فشرده می کنند. در این کمپرسورها، هوا یا گاز به صورت محوری در پروانه وارد می شود و بصورت شعاعی تخلیه می گردد. به همین علت به کمپرسور های سانتریفیوژ، کمپرسور های شعاعی نیز می گویند.

فیلتر درایر یا فیلتر خشک کن چیست؟

فیلتر درایر یا فیلتر خشک کن ها یک جزء کلیدی در هر سیستم تبرید یا تهویه مطبوع هستند. در این مطلب قصد داریم در مورد عملکرد اصلی این تجهیز و تفاوت بین انواع مختلف آن صحبت کنیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید…

انتخاب دمای مناسب برای اواپراتور و کندانسور

برای آنکه هر سیستم برودتی و سرمایشی بتواند به درستی کار کند و دمای مورد نیاز خود را تا نقطه ی مناسبی  کاهش دهد، می بایست از الگوی خاصی پیروی نماید و همچنین اجزای برودتی مناسبی را نیز انتخاب کند.
انتخاب اجزای هر سیستم برودتی باید با محاسبات اصولی و درست انجام شود تا راندمان و خروجی مورد تائید را به اپراتور و کاربران بدهد .

سیستم های تهویه مطبوع چهار فصل

 سیستم تهویه مطبوع به تجهیزاتی گفته می‌شود که وظیفه تأمین هوای مطبوع و مناسب را برای ساکنین بر عهده دارند. انواع مختلفی از سیستم‌های تهویه…