پتروشیمی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پروژه ها

“چیلمن” برای آنکه لبخند را به لبانتان بیاورد!

همه ما در طول روز به قدری درگیر روزمرگی ها و فشار و استرس های ناشی از کارهایی که در محل کار خود انجام می دهیم هستیم که یکی از مهم ترین چیزها که همان تفریح و لذت بردن از زندگی و لحضاتمان است را فراموش می کنیم!

نقطه عطفی برای فناوری چیلر سانتریفیوژ (گریز از مرکز)

صد سال پیش، نخستین نسل از چیلرهای گریز از مرکز رونمایی شد که رده بندی جدیدی در تهویه مطبوع مدرن را ایجاد نمود.
در عصر 22 مه 1922، به دعوت ویلیس هاویلند کریر، 300 مهمان به مکانی واقع در نیوآرک، نیوجرسی، برای صرف شام و دیدن مسابقه بوکس و همچنین رونمایی از اولین فناوری چیلر گریز از مرکز دعوت شدند.

اینورتر دار نمودن کمپرسور و فن در چیلر

اینورتر بسیار مقرون به صرفه‌ است زیرا با کمترین مصرف برق کار می‌کند و بلافاصله پس از روشن شدن می‌تواند با سرعت شروع به کار کند.
به عبارت دیگر اینورتر کنترل کننده موتور است. در واقع یک مبدل برق است که جریان برق را به جریان دورانی یا گردشی تبدیل میکند.

آیس بانک

انباره انرژی سرمایی یا به اصطلاح “آیس بانک” به انگلیسی (Ice Bank) تجهیزی است که می تواند در زمان پیک مصرف سیستم های سرمایشی به کمک سیستم اولیه بیاید و باعث خاموشی و یا کاهش ظرفیت منبع اصلی سرمایش ساختمان یا پروژه گردد.

اواپراتور،نقش اواپراتور انواع و نحوه کارکرد آن در چیلر

کاربرد اواپراتور ها در صنعت تاسیسات فراوان است اما با توجه به اینکه یکی از تجهیزات کلیدی در هر سیکل تبرید تراکمی یا سیستم تهویه مطبوع هستند در این مطلب قصد داریم نقش اواپراتور، انواع و نحوه کارکرد آنها را در سیستم یک چیلر تراکمی بررسی کنیم.

انواع مبرد در سیستم چیلر

مبرد یا سرماساز، ماده‌ای مایع یا گازی یا دوفازی هستند که به‌عنوان انتقال‌دهنده گرما در مبدل‌های سرمایشی، مثل چیلرها و سردخانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند و سرما ایجاد می‌کنند. مبردها در چرخه‌های تبرید و سرمایش تغییر فاز می‌دهند و از مایه به گاز و برعکس تبدیل می‌شوند.