اولین مبدل حرارتی میکرو­کانال بهینه شده برای مبردهای کم چگالی در جهان

  • خانه
  • اخبار چیلمن
  • اولین مبدل حرارتی میکرو­کانال بهینه شده برای مبردهای کم چگالی در جهان

اولین مبدل حرارتی میکرو­کانال بهینه شده برای مبردهای کم چگالی در جهان

فهرست مطالب

دانفوس طیف مبدل­های حرارتی میکروکانال متداول خود را با مدل جدیدی توسعه داده ­است.

دانفوس طیف مبدل­های حرارتی میکروکانال متداول خود را با مدل جدیدی توسعه داده ­است. این مدل برای استفاده با مبردهای دارای پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) و چگالی کم، مانند R1234ze و R515، بهینه ­سازی شده ­است.

این فناوری روز دنیا، چالش کاربرد مبردهای دارایGWP  بسیار کم مانند R1234ze و R515B را به­‌ خصوص در چیلرهای بزرگ هوا خنک گریز از مرکز و اسکرو که یک چالش اصلی در حوزه طراحی مبدل­ها  برای سازندگان بوده، حل نموده­است.

چگالی کم این مبردها به طور معمول، عملکرد سیستم را نسبت به افت فشار بسیار حساس می­کند. اما به لطف هندسه بهینه لوله میکرو‌کانال در مبدل­های حرارتی میکرو­کانال (MCHE) جدید بهینه شده، تعادل ایده ­آلی بین حداکثر حرارت دفع شده و افت فشار داخلی مبرد ایجاد می­شود.

در­نتیجه، سازندگان تجهیزات قادر خواهند بود تا افت 20 درصدی فشار مبرد در اجزاء و انتقال آسان­تر به مبردهای با GWP و چگالی کم را محقق سازند.

این تغییر نشان­ دهنده بیش از یک دهه نوآوری در مبدل­های حرارتی میکروکانال MCHE به عنوان فناوری کلیدی در سیستم­های با راندمان بالایی است که نیاز به شارژ کمتری از مبرد دارند. این موضوع سازندگان را قادر می­سازد تا اهدافشان در رابطه با کاهش CO2 را محقق نموده و در عین حال از تمام مزایای MCHE های سفارشی بهره­ مند شوند.

مزایای MCHE

  • عملکرد با انرژی بالا
  • شارژ کمتر مبرد
  • ساخت پایدار

همچنین این مبدل­های جدید نشانگر یک گام رو به جلوی دانفوس در دست­یابی به نقشه راه گسترده ­تر خود برای مقابله با مشکل راندمان انرژی و تغییر مبرد هستند.

مبرد R1234ze با GWP بسیار کم، یک مبرد منتخب برای کاربردهای HVACR است که محبوبیت آن رو به افزایش است، زیرا به طور وسیع در دسترس است، GWP آن کمتر از 5  است و کمترین میزان اشتعال را در بین مبردهای گروه A2L دارد. عمومیت کاربرد مبرد R515B نیز رو به افزایش است، زیرا GWP آن مطابق گزارش AR5، 299 است و طبقه ­بندی ایمنی آن مطابق استاندارد ASHRAE، A1 می­باشد.

جف تاکر، رئیس میکرو­کانال در دانفوس توضیح می­دهد: “بحران آب و هوا بزرگترین چالشی است که با آن روبرو هستیم و نوآوری ­هایی که امروزه شاهد آن هستیم، نقشی اساسی در آینده جهان ما بازی خواهد کرد. بنابراین ما واقعاً از اینکه با انتقال به مبردهای با GWP و چگالی کم، فرصت­های جدیدی برای مشتریانمان ایجاد می­­کنیم و تاثیر آن را  بر انتشار CO2 و راندمان انرژی می­بینیم، هیجان ­زده هستیم .”

لوئیجی زامانا، مدیر ارشد بازاریابی جهانی تهویه مطبوع و پمپ ­های حرارتی می ­افزاید: ” اگرچه فناوری­های جدید MCHE گام بزرگی به سوی این هدف است، اما برای دانفوس چیز جدیدی نیست. ما در سال 2014 با کمپرسورهای Danfoss Turbocor در بازار پیشگام بودیم، سپس مجموعه گسترده­ای از شیرهای انبساط، سنسورها و اجزای خطی را توسعه داده و کنترل کردیم. با پتانسیلی که این مبردهای با چگالی متوسط دارند​​، ما در اینجا متوقف نخواهیم شد و یک سری از کمپرسورهای بزرگ اسکرال را معرفی خواهیم کرد. بنابراین به زودی منتظر تحولات جدید هیجان انگیزتری باشید.”

 

به اشتراک بگذارید :
011
مطالب مرتبط