لیست قیمت برای خرید و فروش چیلر تراکمی

چیلر های تراکمی بخش مهمی از سیستم های تهویه مطبوع به شمار می روند که وظیفه حذف کردن حرارت اضافی تولید شده در یک سیستم را بر عهده دارند. در حقیقت چیلر های تراکمی سرما تولید نمی کنند؛ بلکه گرما را از بین می برند و به این روش محیط را خنک می کنند و دمای سیستم را متعادل نگه می دارند. این تجهیزات اهمیت بالایی در صنایع دارند و برای خرید چیلر تراکمی نیاز به کسب اطلاعات درباره این محصول صنعتی وجود دارد.

لیست قیمت برای خرید و فروش چیلر تراکمی

فهرست مطالب

لیست قیمت برای خرید و فروش چیلر تراکمی

چیلر های تراکمی بخش مهمی از سیستم های تهویه مطبوع به شمار می روند که وظیفه حذف کردن حرارت اضافی تولید شده در یک سیستم را بر عهده دارند. در حقیقت چیلر های تراکمی سرما تولید نمی کنند؛ بلکه گرما را از بین می برند و به این روش محیط را خنک می کنند و دمای سیستم را متعادل نگه می دارند. این تجهیزات اهمیت بالایی در صنایع دارند و برای خرید چیلر تراکمی نیاز به کسب اطلاعات درباره این محصول صنعتی وجود دارد.

بررسی ویژگی های چیلر های تراکمی
بررسی ویژگی های چیلر های تراکمی

عملکرد چیلر تراکمی چیست و چه تفاوتی با دیگر چیلر ها دارد؟

چیلر ها به طور عمده از اجزای متعددی مانند کندانسور، اواپراتور، فن، پمپ، جاذب، شیر انبساط، کمپرسور و موارد دیگر ساخته می شوند؛ در نتیجه برای خنک شدن سیستم، هوای سرد تولید می کنند. چیلر های تراکمی نوع متفاوتی از کمپرسور را دارند و به جای ساختن هوای سرد برای خنک کردن سیستم، هوای گرم را دور می کنند. هزینه خرید چیلر تراکمی به دلیل تغییر یک قطعه کمتر از دیگر انواع چیلر است؛ همین طور این محصول باعث کاهش هزینه های عملیاتی می شود

درون چیلر های تراکمی مایعی قرار دارد که نقش اصلی را در این محصول ایفا می کند. مایع که در سیستم های صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و گرم می شود، از طریق شیر ورودی وارد چیلر تراکمی می شود. در چیلر تراکمی مبرد حرارت و گرمای آب را می گیرد و به بخار تبدیل می شود. مایعی که گرمای خود را از دست داده و مجدد سرد شده است، به سیستم باز می گردد و مجدد وارد چرخه می شود.

آشنایی با عملکرد چیلر های تراکمی
آشنایی با عملکرد چیلر های تراکمی

مبردی که بر اثر دریافت گرما به گاز تبدیل شده است یا دمای آن افزایش یافته است، وارد کندانسور می شود و در این بخش با افزوده شدن فشار، به مایعی یا گازی اشباع تبدیل می شود. مایع اشباع شده به درون اواپراتور وارد می شود و در آن جا با افزایش فشار به حالت اولیه باز می گردد.

در کمپرسور های تراکمی کندانسور کمترین دما و اواپراتور بیشتری دما را دارد. از آن جایی که این دو بخش در مجاورت همدیگر قرار دارند، یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید چیلر تراکمی این است که کندانسور و اواپراتور به خوبی در برابر یکدیگر عایق شده باشند.

انواع چیلر های تراکمی موجود در بازار

چیلر های تراکمی را می توان بر اساس نحوه عملکرد کندانسور آن ها به دو دسته هوا خنک و آب خنک تقسیم کرد؛ به این معنا که برخی چیلر ها برای انجام فرآیند خنک سازی به هوا و بعضی دیگر به آب نیاز دارند. چیلر های آب خنک به برج خنک کننده نیاز دارند؛ در نتیجه فضای بیشتری را اشغال می کنند و به طور معمول خارج از ساختمان نصب می شوند. چیلر های هوا خنک نیازی به هیچ جزء اضافی ندارند و فضای کمتری را به خود اختصاص می دهند.

روش دیگری که به کمک آن می توان انواع چیلر های تراکمی را دسته بندی کرد، بر اساس شکل ظاهری کمپرسور های آن ها است. کمپرسور ها در چهار نوع اسکرال، مارپیچ، رفت و برگشتی (پیستونی) و سانتریفیوژ تولید می شوند که هر نوع از کمپرسور ها می تواند ساختاری هوا خنک یا آب خنک داشته باشد؛ به عنوان مثال امکان دارد یک کمپرسور مارپیچ هوا خنک و دیگری مارپیچ آب خنک باشد.

کمپرسور های اسکرال، رفت و برگشتی و مارپیچ از نوع کمپرسور های جا به جایی مثبت هستند. این کمپرسور ها به صورت مکانیکی کار می کنند و حجم ثابتی از گاز را با فشاری ثابت انتقال می دهند. کمپرسور سانتریفیوژ از نوع کمپرسور های دینامیک است و با کمک گرفتن از انرژی جنبشی اعمال شده به پروانه ای چرخان فشار مبرد تبخیر شده را افزایش می دهد. این کمپرسور با کمک نیروی گریز از مرکز وظیفه خود را انجام می دهد و ظرفیت بالایی دارد.

برای نام گذاری چیلر ها از نام کمپرسور درون آن ها کمک می گیرند؛ مثلاً شما می توانید یک چیلر کمپرسور رفت و برگشتی آب خنک را خریداری کنید یا برای خرید چیلر تراکمی به سراغ یک مدل مارپیچی هوا خنک بروید. نوع چیلر بر اساس صنایع و کاربردی که از آن ها انتظار می رود، تعیین می شوند.

دسته بندی چیلر های تراکمی بر اساس نوع عملکرد کمپرسور
دسته بندی چیلر های تراکمی بر اساس نوع عملکرد کمپرسور

نکاتی که در زمان خرید چیلر تراکمی باید در نظر داشته باشید

برای خرید چیلر تراکمی علاوه بر نوع آن، نکات دیگری وجود دارند که باید در نظر بگیرید تا محصولی مناسب با صنعتتان را خریداری کنید. ظرفیت چیلر ها یکی از مهم ترین ویژگی آن ها است. هر چه ظرفیت چیلر بالا برود،‌ قیمت چیلر تراکمی نیز افزایش می یابد؛ در نتیجه اگر محصولی را بخرید که ظرفیتی بالاتر از نیاز صنعت شما دارد، هزینه ای اضافی را پرداخت کرده اید.

از طرفی دیگر اگر چیلری خریداری کنید که ظرفیتی کمتر از نیاز صنعتتان دارد، با کند شدن عملکرد سیستم یا آسیب دیدن چیلر، ضرر های اقتصادی به شما وارد می شود؛ بنابراین در نظر گرفتن ظرفیت چیلر ها یکی از مهم ترین عوامل برای خرید یک محصول مناسب است.

ابعاد و اندازه های فیزیکی چیلر نه تنها روی قیمت فروش چیلر تراکمی اثر دارند، بلکه می توانند عملکرد سیستم شما را دچار تغییر کنند. دقت به ابعاد فیزیکی محصول از الزامات در هنگام خرید چیلر تراکمی است. در کنار ابعاد شما باید به میزان صدایی که توسط دستگاه تولید می شود، توجه داشته باشید. تمامی تجهیزات صنعتی دارای آلودگی صوتی هستند؛ ولی مقدار صدای تولید شده توسط هر کدام با دیگری متفاوت است.

تعداد کمپرسور های تعبیه شده درون چیلر یکی دیگر از مواردی است که نیاز به توجه دارند. اگر تعداد کمپرسور های موجود درون چیلر بیشتر باشد، سرعت عملیاتی بالاتر می رود؛ همین طور به دستگاه فشار کمتری وارد می شود و عمر آن افزایش پیدا می کند؛ ولی قیمت چیلر تراکمی نیز افزایش خواهد داشت. اگر صنعت بسیار فعالی دارید، چیلر هایی با تعداد کمپرسور بیشتر برای شما مناسب هستند و در دراز مدت هزینه بیشتری که برای آن ها صرف شده را جبران می کنند.

ابعاد و اندازه عاملی مهم برای خرید چیلر تراکمی
ابعاد و اندازه عاملی مهم برای خرید چیلر تراکمی

در چند قدم چیلر مناسب را انتخاب و برای خرید آن اقدام کنید

در زمان خرید چیلر تراکمی بهتر است از مشاوران حرفه ای و کارشناسان متخصص کمک بگیرید. در هر چیلر با تغییر تنها یک جزء از آن، عملکرد کلی محصول دچار تغییر می شود تا نیاز صنایع گوناگون پوشش داده شود. مطرح کردن نیاز صنعتی که برای آن قصد خرید دارید و دریافت پیشنهاد های کارشناسی به شما کمک می کند تا انتخابی مناسب داشته باشید. کارشناسان با در نظر گرفتن چند قدم کاربردی محصول مورد نیاز هر صنعت را شناسایی می کنند.

قدم اول؛ تعیین بار حرارتی

تعیین بار حرارتی ایجاد شده در یک سیستم صنعتی کمک می کند که خنک کننده ای مناسب شناسایی شود. یک خنک کننده باید توان کافی برای کاهش دمای یک سیستم را داشته باشد و توان هر چیلر خنک کننده تراکمی بر اساس نوع کمپرسور تعبیه شده در آن، تعداد کمپرسور، ابعاد و اندازه چیلر، ‌نوع چیلر و ظرفیت آن تعیین می شود.

قدم دوم؛ تعیین نوع خنک کننده و مشخص کردن دما و سرعت جریان در آن

بعد از تعیین بار حرارتی باید مشخص شود چه نوع مبردی توان کاهش میزان دمای خواسته شده را دارد. در چیلر های تراکمی از گاز یا مایع به عنوان مبرد استفاده می کنند. هر زمان مایع یا گاز مناسب شناسایی شود که توانایی دریافت گرمای مورد نظر از سیستم را داشته باشد، نوع خنک کننده نیز تعیین می شود.

قدم سوم؛ در نظر گرفتن محیط نصب چیلر تراکمی

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که باید برای خرید چیلر تراکمی در نظر گرفته شوند، محل نصب چیلر های تراکمی هستند. اگر قصد داشته باشید چیلر را خارج از محیط ساختمانی قرار دهید، امکان استفاده از چیلر هایی با ابعاد بزرگ تر یا سر و صدای بیشتر را دارید؛ ولی اگر چیلر ها داخل ساختمان نصب شوند، باید کمترین میزان آلودگی صوتی را داشته باشند و در اندازه هایی بهینه سازی شده طراحی و تولید شوند.

راهنمایی قدم به قدم برای خرید چیلر های تراکمی
راهنمایی قدم به قدم برای خرید چیلر های تراکمی

قدم چهارم؛ بررسی عملکرد پمپ، موتور و کمپرسور

هر قطعه از چیلر های تراکمی توان مخصوص خود را دارد. امکان دارد حداقل توان یک قطعه، حداکثر توان یک قطعه دیگر باشد؛ در نتیجه شما با بررسی کردن عملکرد قطعه های مهم هر چیلر تراکمی می توانید اجزای مناسب را شناسایی کنید.

در برخی موارد امکان دارد قطعه ای با توان کمتر نیاز سیستم شما را برآورده کند و نیاز به صرف هزینه برای خرید چیلر تراکمی با قیمت بالاتر نباشد. در شرایطی دیگر امکان دارد به قطعاتی با توان بالاتر نیاز داشته باشید و با خرید محصولی کم توان و برآورده نشدن نیاز صنعتتان دچار ضرر و تلفات شوید.

قدم پنجم؛ مشخص کردن بازه قیمتی مورد نظر

زمانی که نیاز های صنعتتان تعیین شد، باید مقدار بودجه ای را که برای خرید چیلر تراکمی در نظر دارید، مشخص کنید. محصولات مشابهی هستند که دارای ویژگی ها و توان یکسانی هستند؛ ولی به دلیل داشتن کیفیت های گوناگون یا تولید در برند های مختلف، هزینه متفاوتی دارند. اگر حداقل و حداکثر بودجه مورد نظرتان را تعیین کرده باشید، با بررسی لیست قیمت چیلر تراکمی می توانید تعدادی از محصولات مناسب با صنعتتان را شناسایی کنید.

کارشناسان ما در چیلمن سال ها تجربه در زمینه فروش چیلر تراکمی و ارائه مشاوره های تخصصی دارند. با توجه به پیچیده بودن شرایط خرید چیلر های تراکمی، شما می توانید از مشاوره رایگان خرید محصول در سایت چیلمن کمک بگیرید و مسیر را برای خود هموار کنید.

استعلام قیمت انواع چیلر تراکمی

برای قیمت گذاری انواع محصولات سرمایشی مانند چیلمن های تراکمی معیار های بسیاری وجود دارد؛ در نتیجه امکان تعیین یک نرخ ثابت وجود نخواهد داشت. چیلر های تراکمی در دسته بندی های متنوع تولید می شوند تا امکان تأمین نیاز صنایع مختلف فراهم باشد. با جستجو در میان محصولات سرمایشی شرکت چیلمن می توانید محصول مناسب با صنعتتان را شناسایی و برای خرید چیلر تراکمی اقدام کنید.

از آن جایی که قیمت محصولات با توجه به مواد اولیه ساخت، ظرفیت و نوع چیلر یا قیمت محصولات بازار تجهیزات صنعتی تغییر می کند، برای مشاهده لیست قیمت چیلر تراکمی و استعلام قیمت دقیق محصول مورد نظر خود باید با کارشناسان ما در چیلمن تماس بگیرید. بعد از تماس با کارشناسان چیلمن می توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید.

خرید چیلر تراکمی از چیلمن

چیلر های تراکمی برای از بین بردن گرما و حرارت اضافی که در سیستم های صنعتی تولید می شود، به وجود آمده اند. این محصولات صنعتی به جای مصرف انرژی و تولید سرما، گرما را حذف می کنند و خنکی را به سیستم باز می گردانند. با این روش انرژی کمتری مصرف می شود و هزینه های عملیاتی مقرون به صرفه باقی می ماند. خرید چیلر تراکمی مناسب تر از خرید انواع خنک کننده صنعتی است و مزیت های بیشتری برای سیستم به همراه دارد.

چیلر های تراکمی انواع متفاوتی دارند و هر کدام از آن ها با هدف خاصی تولید شده اند. هر چیلر برای برخی سیستم های صنعتی مناسب است و کارایی بیشتری از خود نشان می دهد. برای خرید یک محصول مناسب نیاز به راهنمایی وجود دارد و برخی نکات هستند که باید به آن ها توجه شود. نوع های مختلف چیلر قیمت های متفاوتی دارند و با اینکه این محصولات به صرفه هستند؛ ولی اگر در زمان خرید این محصولات اطلاعات کافی نداشته باشید، هزینه های اضافی به سیستم شما تحمیل می شوند.

شرکت پاکمن با داشتن بیش از 50 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع تجهیزات و قطعات صنعتی، شرکت چیلمن را تأسیس کرده است تا در زمینه تولید انواع تکنولوژی های به روز و نوین صنعت سرمایش فعالیت داشته باشد. در شرکت چیلمن کارکنانی مجرب و مهندسانی ماهر تلاش می کنند که محصولاتی با کیفیت را با قیمتی مناسب برای مشتریان ارجمند این مجموعه تولید کنند. برای خرید چیلر تراکمی می توانید به ما در شرکت چیلمن اعتماد کنید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

011
مطالب مرتبط